STAR Smart: moderný a flexibilný prístupový systém

Elektronický prístupový systém STAR Smart predstavuje moderné riešenie prístupu a ponúka maximálny komfort pre užívateľa. Jedná sa o modulárny prístupový systém, to znamená, že v rámci jedného systému je možné kombinovať rôzne zariadenia: elektromechanické dverové kovania a vložky, stenové čítačky, smart zámky, nábytkové zámky a dokonce aj smart schránky na kľúče (keyboxy). Vďaka tomu je možné sa prispôsobiť dispozíciam daného objektu aj požiadavkám klienta, vytvoriť riešenie na mieru a do budúcna ho kedykoľvek rozširovať a doplňovať o ďalšie zariadenia. Systém STAR Smart je preto vhodný pre všetky typy objektov - od rodinných a bytových domov, cez kancelárie a firemné prevádzky až trebárs po ubytovacie zariadenia.

Kombinujte až päť spôsobov odomykania

Systém STAR Smart umožňuje odomykanie mobilnou aplikáciou, čipovým médiom (čipovými príveskami alebo kartami), číselným kódom, odtlačkom prsta a zároveň tiež klasickým mechanickým kľúčom. Vďaka tomu si každý užívateľ môže zvoliť spôsob odomykania, ktorý mu najviac vyhovuje a dvere osadené zariadeniami STAR Smart je možné začleniť aj do systémov generálneho kľúča. Systém je unikátny tiež z hľadiska správy. Pre správu prístupových práv užívateľov aj nastavenia systému je možné používať správcovskú aplikáciu pre smartfón (vhodná pre menšie systémy s menším počtom užívateľov) alebo softvér pre PC (ideálny pre rozsiahlejšie systémy s väčším počtom vstupov a užívateľov).

Čítať ďalej...

Kompletný prehľad a kontrola kedykoľvek a odkiaľkoľvek

Všetky zariadenia komunikujú s aplikáciou prostredníctvom Bluetooth (pre odomykanie, zamykanie a úpravy prístupových práv). Pokiaľ chcete mať prístup aj vzdialene, stačí systém doplniť o moduly Gateway. Tie každé zariadenie pripoja k Vašej miestnej sieti (prostredníctvom Wi-Fi alebo sieťovým káblom) a vďaka tomu fungujú on-line. To znamená, že nech už ste práve kdekoľvek, môžete upraviť nastavenia systému, pridať nového užívateľa alebo inému okamžite zakázať prístup. Môžete v reálnom čase sledovať históriu vstupov alebo ľubovolné dvere na diaľku odomknút napr. návšteve alebo opravárovi.

Stratené kľúče a nákladné výmeny zámku sú minulosťou

Práve jednoduchá správa prístupových práv je jednou z najväčších výhod elektronických prístupových systémov oproti tým mechanickým. Pokiaľ stratíte kľúč, musíte vymeniť uzamykaciu vložku a nechať si vyrobiť nové kľúče. To je samozrejme komplikácia a tiež nezanedbateľný finančný výdaj, obzvlášť pri väčšom počte užívateľov. Elektronický prístupový systém, akým je aj STAR Smart, však ponúka pre podobné situácie okamžité a lacné riešenie. Pokiaľ užívateľ stratí čip, správca mu jednoducho zruší platnosť a obratom naprogramuje čip nový. Problém je tak behom chvíľky vyriešený a nehrozí riziko zneužitia strateného média a vstupu neoprávnených osôb.

Jednoduchá inštalácia aj bez vŕtania a kabeláže

S výnimkou stenových čítačiek, ktoré vyžadujú externý zdroj napájania, sú všetky ostatné zariadenia z rodiny STAR Smart úplne autonómne a majú vlastné interné batériové napájanie (pričom životnosť batérií býva pri bežnej frekvencii používania minimálne jeden rok, obvykle dlhšia). Napríklad elektromechanické dverové kovanie STAR Smart nahradí existujúce mechanické kovanie a vďaka posuvným šróbom sa k jeho upevneniu využijú pôvodné otvory vo dverách. Nie je tak potrebný vôbec žiaden zásah do dverného krídla. Podobným spôsobom elektromechanická vložka STAR Smart nahradí bežnú mechanickú cylindrickú vložku pri zachovaní aj súčasného kovania, takže nedochádza ani k zmene vzhľadu dverí. Využiť je možné taktiež variant so Smart zámkom STAR Smart, s ktorým nemusíte na dverách meniť vôbec nič.

Spomínaná stenová čítačka síce vyžaduje prívod elektriny káblom, avšak vďaka antivandal prevedeniu je vhodná aj na frekventované vstupy (napr. do bytových domov alebo administratívnych budov) a možno ho použiť nielen pre odomykanie bežných dverí, ale aj pre ovládanie automatických dverí, brán, závor alebo dokonce aj kabín výťahov.

Kontaktujte nás! Radi Vám pripravíme návrh konkrétneho využitia systému STAR Smart pre Vašu domácnosť aj firmu.

Rodina STAR Smart